Adriatik, e shite “nderin”(HAHAHA) për 10 mijë apo 50 mijë euro? Gjergji nuk e mban mend

Shkëlqesia Juaj, Taulant, në Shqipëri gjobat duhet të dish ku t’i vendosësh por me kryesorja është KOHA kur ta vendosësh gjobën mafioze.

Për shembull le të marim rastin e Ilir Shtufit. Mediat publikuan çdo gjë, dhe petët e lakrorit u hapën. Tani i shkreti i Ilir kujt të ja paguajë gjobën më parë? Erion Isufit me LandMarkun e tij? Plakut Non Grata që ishallah e shpëton

Mediave, Edi Ramës, Erion Velisë apo kujt? Le të shohim anën tjetër. Po sikur Ilir Shtufi të thojë e dini çfarë mo kopila une kam leje të rregullt nga shteti shqiptar, ma telefononi pak 129 e nxirrini jashtë këta llapaqenë, protestues, të paguar, fanatikë apo çfarë të jenë.

Tani le të marrim anën e anës tjetër. Imagjinoni pak sikur “inteligjenca policore”(HAHAHA) të njoftojë Saimir Tahirin që trafikanti Ilir Shtufi do të ndërtojë kullë dhe ka nisur aplikimin për leje ndërtimi. Imagjinoni pak sa punë i prishin dokumentet që MUND të sigurojë Ish-Ministri i Brendshëm në mënyrë të JASHTËLIGJSHME, për shkak të DETYRËS që ka mbajtur në KOHËN e duhur. Pra para se të dalë leja, se kur të marrë lejen e shtetit Iliri kushdo që i prish punë do të përballet me shtetin shqiptar(HAHAHA)

Tani le t’i kthehemi pak Adriatik Doçit, gjobëvënësit që ./SHkodraNews

Te rekomanduar

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lexo mË tej