Afganistani dhe Pakistani goditen nga tërmeti me magnitudë 6.1, raportohet për 130 të vdekur

Një tërmet me magnitudë 6.1 ka vrarë të paktën 130 njerëz në Afganistan, thotë autoriteti i menaxhimit të fatkeqësive të vendit.

Tërmeti tronditi pjesën e Afganistanit lindor dhe pjesë të Pakistanit gjatë orëve të para të së mërkurës, tha Shërbimi Gjeologjik i SHBA-së (USGS).

Numri i të vdekurve ka të ngjarë të rritet, thanë mediat.

Te rekomanduar

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Marketing

Lexo mË tej