Alarm për bombë, mbyllet aeroporti i Podgoricës dhe Tivatit

Një alarm për bombë ka alarmuar autoritetet policore në Mal të Zi, ndërsa është krijuar kaos në aeroportin e Podgoricës dhe atë të Tivatit.

Mësohet se një telefonatë anonime ka alarmuar autoritetet, të cilët kanë nisur nga puna për verifikimet e tyre. Shërbimet e aeroportit kanë njoftuar pilotët e avionit, të cilët duhet të uleshin në Golubovce dhe Tivat pas orës 9, që të presin derisa të përfundojë kontrolli i ekipeve të emergjencës.

Rastet e alarmit për bombë janë të përsëritura në Mal të Zi, ku vitin e kaluar pati një sërë alarmesh false për bomba të vendosura në godina të institucioneve shtetërore, shkolla.

Te rekomanduar

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Marketing

Lexo mË tej