Ambasadorja e SHBA-së në OKB takon sot Ramën dhe Begajn: Shqipëria një partnere kritike

Ambasadorja Linda Thomas-Greenfield, përfaqësuesja e SHBA-ve në Kombet e Bashkuara, mbërriti ditën e djeshme në Shqipëri ku do të zhvillojë një vizitë zyrtare.

Ajo do të takohet me kryeministrin e vendit dhe Presidentin Bajram Begaj.

“Sapo zbriti në Shqipëri për dy ditë takime me drejtues të shoqërisë civile dhe qeverisë. Shqipëria është një aleat i palëkundur dhe një partner kritik në Këshillin e Sigurimit të OKB-së, veçanërisht përballë luftës brutale të Rusisë në Ukrainë”, theksoi ditën e djeshme ambasadorja në një postim në Twitter.

Linda Thomas-Greenfield, u prit nga ambasadorja Yuri Kim  e cila e shoqëroi atë në kryeqytet, duke i prezantuar Tiranën.

“Kënaqësi të bëja një tur të sheshit ‘Skënderbej’, i cili mban emrin e Heroit Kombëtar të Shqipërisë. Faleminderit për shoqërimin dhe mikpritjen e ngrohtë në Tiranë, ambasadore Yuri Kim”, theksoi Thomas-Greenfield.

Te rekomanduar

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Marketing

Lexo mË tej