Apartament dhe garazh, sekuestrohen pasuritë e Alda Klosit

Gjykata e Tiranës ka vendosur masën e sigurisë “arrest me burg” për zyrtaren Alda Klosi.

Në zbatim të urdhrit të Prokurorisë, sot Klosit iu sekuestruan dy pasuri të paluajtshme.

Bëhet fjalë konkretisht për një apartament dhe një garazh në rrugën “Kongresi i Lushnjës”. Arrestimi i zyrtares erdhi pasi pastruesja Rozeta Dobi që vodhi paratë në shtëpitë e saj pranoi të bëhet e penduara e drejtësisë, duke pranuar se ka marrë nga shtëpia e ish zyrtares 520 mijë euro plus sendet me vlerë.

Te rekomanduar

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Marketing

Lexo mË tej