Artan Hoxha nxjerr fotot nga zyra e prokurorit të rëndësishëm/ ‘Tanët punojnë në ambiente luksi’

Gazetari Artan Hoxha ka zbuluar zyrën e një prokurori të rëndësishëm në Ekuador, i cili punon në një ambient ku dosjet kriminale i vendos në arkat e kartonit të bananeve.

Hoxha e krahason, zyrën me një magazinë në Maminas, duke e krahasuar me ambientet e luksit ku punojnë prokurorët tanë.

Une kujtoja se me arkat prej kartoni te bananeve, mbahen vetem banane!!!!

Por ne Ekuador, prokuroret e Guayaquilit, ne arkat prej kartoni te bananeve, mbanin fashikujt e dosjeve te karteleve dhe organizatave te krimit te organizuar nderkombetar…

Kjo qe duket si magazine bananesh nga Maminasi, nuk ishte zyre dosido, por ishte zyra e nje prokurori te rendesishem…

Me kushtet qe punonin prokuroret ne Ekuador, prokuroret tane nuk duhet ta hapin gojen fare, se punojne ne ambjente luksi…

Ne ato arka bananesh mbushur perplote me dosje, kishte dhe emra organizatash shqiptare te narkotrafikut, perfshire emra personazhesh te degjuar dhe te padegjuar”, sjkruan ndër të tjera Artan Hoxha.

Artan Hoxha nxjerr fotot nga zyra e prokurorit të

Artan Hoxha nxjerr fotot nga zyra e prokurorit të

Artan Hoxha nxjerr fotot nga zyra e prokurorit të

 

Te rekomanduar

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Marketing

Lexo mË tej