Atentat në Fushë Krujë, plagoset i forti i Niklës

Një atentat ka ndodhur mesditën e sotme në Fushë Krujë.

Persona ende të paidentifikuar kanë qëlluar dhe plagosur Marklen Haka, i njohur si anëtar i bandës së Niklës dhe si i fortë i këtij qyteti. Sipas informacioneve paraprake, Haka është dërguar me urgjencë drejt Spitalit të Traumës.

Bluzat e bardha të këtij spitali kanë konfirmuar një plumb në fytyrë ndaj të riut.

Marklen Hakaj i shpëtoi një atentati në shtator të vitit 2019, në Fushë-Krujë.

I dyshuar si anëtar i ‘Bandës së Niklës’, Haka u qëllua me breshëri plumbash pranë banesës së tij në fshatin Zezë të rrethit Krujë, ku edhe pse vetë i shpëtoi plagëve të rënda, plumbave nuk mundi t’i shpëtonte halla e tij Shpresa Basha.

Te rekomanduar

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Marketing

Lexo mË tej