Shkodra News

1682 POSTIME

Exclusive articles:

Firmoset kontrata, Shqipëria shpenzon 6 mln dollarë për 2 satelitë; do monitorojnë parcelat me hashash

Ditën e sotme është bërë prezantimi i shërbimit satelitor në Republikën e Shqipërisë. Ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi në një komunikim për mediat ka bërë...

Berisha “fundos” Metën, dorëzon ligj në Kuvend për largimin e sigurimsave; tenton të shpëtojë veten nga lidhjet me PPSH

Ajo që vihet re është se Berisha është kujdesur që ky ligj të mos prekë veten e tij. Berisha ka qenë anëtar i Partisë...

Rama ironizon BE-në për amnistinë fiskale: Nuk tërhiqem

Kryeministri Edi Rama deklaroi të mërkurën se nuk është tërhequr nga nisma për amnistinë fiskale, ndërsa i quajti “moskuptime” dhe “keqkuptime” kritikat direkte të...

Britania tjetër “shuplakë” Berishës, ambasadori King-Smith i jep mbështetje Alibeajt dhe kërkon distancim nga të korruptuarit

Ambasada kërkon që në zgjedhjet e ardhshme të përgjithshme të mos kandidojnë individë të dyshuar për afera korrupsioni. Berisha është shpallur i padëshiruar si...

“Shqipëria duhet të ecë para”, Yuri Kim e prerë: SHBA do ndihmojë që ky vend dhe kjo shoqëri të çlirohen nga korrupsioni!

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara Yuri Kim e ka bërë dhe një herë të qartë se Shqipëria duhet të çlirohet sa më shpejt nga...

Breaking

Ishte zhdukur në Spanjë prej vitit 2014, gjendet e murosur 22-vjeçarja shqiptare

Policia spanjolle ka gjetur pas më shumë se 9...

Policia pranon lidhjet me krimin: Në vitet 2020-2022 janë proceduar 1307 efektivë (20% e strukturës)

Disa herë, jane publikuar të dhëna nga raportet vjetore...

Tragjedi në Itali/ Babai e harron në makinë, humb jetën 1-vjeçarja

Një fsohnjë 1-vjeçare u gjet e vdekur në një...
spot_imgspot_img