Bajram Begaj merr detyrën, Presidenca “vishet” kuqezi, shumë akademikë të ftuar në ceremonoi

Presidenti i ri Bajram Begaj pasditen e sotme merr zyrtarisht detyrën. Tirana dhe zona e presidencës janë veshur me flamurin kuq e zi.

Bëhet me dije se rreth 4.000 të ftuar do të jenë të pranishëm në ceremoninë e marrjes së detyrës të Bajram Begajt.

Mësohet se të pranishëm do të jenë sheaf shtabu të ushtrisë së NATO, më të cilët Begajj ka bashkëpunuar kur ishte në krye të Shtabit të Përgjithshëm.

Mediat bëjnë me dije se më shumë do të ketë të ftuar akademikë se politikanë.

Te rekomanduar

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Marketing

Lexo mË tej