Berisha: Jam penduar që lejova bastet gjatë qeverisjes time, kur të vij në pushtet do t’i ndaloj

Kreu i PD-së Sali Berisha ka hedhur akuza të rënda ndaj vëllai të kryeministrit Rama, Olsi Rama.

Sipas Berishës, pas lajmeve për zhdukjen e Ervis Martinajt, i cili cilësohej si “mbreti” i basteve sportive, Olsi Rama ka marrë vendin e tij.

Mes të tjerash, Berisha u shpreh se është penduar që ka lejuar bastet në kohën kur qeveriste ndërsa ka premtuar se nuk do ta bëjë një gjë të tillë nëse kthehet në pushte.

Deklarata e Berishës:

Pas lajmeve për Ervis Martinin, Olsi Rama bëhet mbreti i basteve

Dy persona kanë qenë të njohura në industrinë e basteve, Ervis Martini.

Ai, askush nuk merr vesh të vërtetën, por e vërteta është se fill pas zhdukjes, eliminimit apo largimit të tij, bastet u rikthyen për t’i marrë Olsi Rama.

Ai ka qenë njeriu në hije i basteve. Këto nuk janë pa lidhje me njëra-tjetrën.

Prandaj lëvizjet e fundit të tij janë grusht shteti i pjesshëm. Ato janë institucione shumë të rëndësishme, policia, SHISH apo pastrimi i parave.

Sot mbreti i basteve bëhet Olsi Rama legalisht. Unë nuk jam për industrinë e mëkateve dhe bixhozit, jam penduar që janë lejuar gjatë qeverisjes sime dhe nuk do lejohen, sepse janë burim fatkeqësish.

Tani ky i legalizon, ky që nuk tha gjë për to. Masivisht thuhet se vëllai i tij është mbrapa.

Te rekomanduar

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Marketing

Lexo mË tej