Berisha porosi Bashës dhe Alibeajt: Mos hajdeni në protestë, i kujtoni shqiptarëve gjëra që…

Ish kryeministri Sali Berisha, mbrëmjen e sotme është ndalur te protesta që do të mbahet më 7 korrik. Berisha ka treguar që i ka bërë thirrje të gjithë deputetëve të Partisë Demokratike t’i bashkohen, përveç Bashës dhe Alibeajt.

Më tej kryetari i PD shtoi se Bashës dhe Alibeajt nuk ia këshillonte që të shkojnë në protestë pas ii kujtojntë demokrarëve gjëra që s’duhet të kujtohen.

“Dje kryesia e PD ka vendosur t’u bëjë thirrje të gjithë deputetëve të saj, veç Alibashës, që është i marë peng nga qeveria. Bashës nuk ia këshilloj të vijë në protestë, se u kujtojnë gjëra që s’duhet t’i kujtojnë demokratët”, u shpreh Berisha.

Te rekomanduar

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Marketing

Lexo mË tej