Berisha zëvendëson Floriana Garon me Alfred Lelën?

Alfred Lela duket se ka marrë një post të rëndësishëm në selinë blu.

Newsbomb bën me dije se Lela është emëruar drejtor për Marrëdhëniet me Publikun, në PD-në e Berishës.

Kujtojmë që Lela, që e konsideron veten si “njeri të amerikanëve në Tiranë”, deri dje ka qenë një nga mbështetësit më të zjarrtë mediatik të Lulzim Bashës.

Por muajt e fundi tai ndryshoi rrugë, si shumica e gazetarëve që mbëeshtesnin Bashën, dhe u bë me Sali Berishën, duke mbrojtur fort qendrimet e këtij të fundit.

Dhe duket se Sali Berisha e ka shpërblyer.

Vetëm se paksa e çuditshme për “njeriun e amerikanëve në Tiranë”, që të bëhet me një anti-amerikan si Berisha, që është shpallur non grata.

Dhe së dyti, ky emërim mund të shkaktojë të tjera xhelozi në PD-në e Berishës.

Kjo, për shkak se deri më sot, si drejtore e Marrëdhënieve me Publik ka qenë Floriana Garo.

Dhe vështirë se kjo e fundit mund ta kapërdijë faktin që të zëvendësohet nga Alfred Lela.

Te rekomanduar

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Marketing

Lexo mË tej