Bllokimi i shërbimeve online, vjen reagimi i fortë i krahut të djathë të Monika Kryemadhit, ngrihen dyshimet e rënda: Dokumente ‘përvëluese’ për qeverinë…

Nënkryetari i LSI-së Petrit Vasili ka reaguar pas rënies së shërbimeve online duke ngritur dyshime për një bllokim të qëllimtë.

POSTIMI I PLOTË

Bllokimi i shërbimit publik on line, si zjarret në hipoteka të qeverisë në “hall të madh”!

Sot Qeveria ka mbyllur shërbimin publik on line për “sulme kibernetike” siç po thote vete.

Ka disa pyetje qe duan pergjigje sot:

1? Kur dolen te dhenat personale, qe ishin ne duar te patronazhisteve a nuk ishte vete qeveria, qe i nxori dhe i perdori per te grabitur zgjedhjet?

2? Po kur dolen te numrat e telefonit dhe targat e makinave pse nuk u shqetesua qeveria apo ishte vete edhe aty?

3? Po kur dolen rrogat e qindra mijra qytetareve a nuk ishte vete qeveria, qe i nxori?

4? A nuk ishte Edi Rama qe deklaroi vete se do te benin publike rrogat e qytetareve?

5? A nuk ishte qeveria qe bente gjoja te paditurin dhe akuzonte gazetaret per nxjerrjen e ketyre te dhenave?

6? A nuk ishte qeveria, qe tha keshtu ndodh ne gjithe boten dhe beri sikur nuk kishte ndodhur gje?

7? Pse nuk ka asnje te ndeshkuar nga qeveria per daljen e miliona te dhenave personale?

??Qeveria ne menyre te trashe po kerkon te legjitimoje dhjetra milion euro tender per gjoja mirmbajtjen e AKSH.

Kjo ngjan si dy pika uji edhe me gjoja emergjencën e plehrave, qe shpalli qeveria, per te justifikuar hajdutllekun me inceneratoret.

????Por me kryesorja eshte se ne kemi pare qe marrin “flake” hipotekat dhe prokurorite atje ku ka dokumente “perveluese” per qeverine.

Mbyllja e shërbimeve publike on line ngjan si dy pika uji me zjarret ne hipoteka, sepse edhe ne kete rast qeveria, qe eshte ne ” hall te madh” per shkak te dokumenteve asgjesuese, qe po publikohen përditë kërkon te ” çlirohet” me cdo mjet prej ketyre dokumenteve.

Ky sigurisht eshte nje mundim i kote sepse shejtani tashme ka dale nga shishja…!

Te rekomanduar

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Marketing

Lexo mË tej