Burri hodhi nga shkëmbi gruan shtatzanë, e reja vdiq në vend

Një grua shtatzene, bashkëshorti i së cilës akuzohet për vrasjen e saj, ra 40 deri në 50 metra poshtë një kodre dhe vdiq.

Kashif Anwar, 29 vjeç, ka mohuar të ketë sulmuar dhe vrarë gruan e tij Fawziyah Javed, 31 vjeç, në Arthur’s Seat, në Edinburg, më 2 shtator 2021.

Ai akuzohet se e shtyu atë nga një lartësi dhe e bëri të rrëzohej, duke pësuar lëndime të shumta të traumës sa vdiq aty.

Gjithashtu në akuzën e vrasjes thuhet se si pasojë i ka shkaktuar vdekjen fëmijës së saj të palindur.

Gjykata e Lartë në Edinburg dëgjoi se u bë një vlerësim nga shërbimet e shpëtimit malor nga ra nëna e ardhshme dhe ku ndodhi përplasja e parë kur ajo zbriti në shpatin e kodrës.

Një kon u vendos në vendin e goditjes dhe një tendë e vogël u vendos mbi të në vendin e fundit të pushimit përpara se trupi i saj të nxirrej nga monumenti i qytetit.

Menaxherit të vendit të krimit iu treguan foto të një rruge poshtë majës së kodrës, ku ai tha se kishte një rënie të mprehtë me konin poshtë dhe vendin e fundit të pushimit përtej kësaj.

Te rekomanduar

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Marketing

Lexo mË tej