Bushati: Nuk ishte imagjinuar kurrë një bandë hajdutësh qeveritarë si kjo

Nuk kalon një ditë pa shpërthyer një skandal qeveritar.

Mega-afera e inceneratorëve po prodhon kaq shumë krim dhe lajme skandaloze sa nuk mund të imagjinohet as në republikat e bananeve.

Megjithatë, kjo qeveri do mbahet mend në histori si më e korruptuara që ka njohur historia e vendit.

Analisti Andi Bushati shkruan se as nuk ishte imagjinuar ndonjëherë që vendi do qeverisej nga një bandë e tillë.

“Shqipërinë e kanë grabitur të gjithë administratorët që kanë pasur në dorë pasuritë publike këto 30 vjet, por bandë si kjo e tanishmja, që e fillon ditën e punës me shprehjen: “ç’ka mbetur për të zhvatur akoma”, askush nuk e kishte imagjinuar, as në fantazitë më të shfrenuara,”shkruan ai.

Te rekomanduar

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Marketing

Lexo mË tej