“Ça policësh janë këta? Mjeranë dy lekësha të veshur me uniformë”

Nga Klodian Tomorri
Ca palacosh qe jane
Kapen 50 tone nafte nga Libia dje, dolen me te madhe ne konference per suksesin e jashtezakonshem. Nxorren emrat e te arrestuarve, nxorren edhe detajet me te vogla te ketij suksesi kaq te madh. Per 50 tone nafte.
Para ca javesh u ngeli ne dore nje anije me 2 mije e 200 tone nafte po nga zona e embargos nderkombetare ne Libi. U ngeli ne dore se u detyruan ta ndalonin nga sherbimet e huaja.
Por edhe pse ishte 40 here me e madhe ngarkesa, jo vetem qe nuk doli policia ne konference, jo vetem qe nuk u arrestua asnje shqiptar, por nuk bene as gjysme njoftimi per mediat.
Pse nuk dolen do thoni ju? Kishin hall qe mos te dilte emri i porositesit. Dhe nuk e treguan asnjehere.
Tani ca policie eshte kjo dhe ca policesh jane keta? Mjerane dy lekesha te veshur me uniforme.

Te rekomanduar

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Marketing

Lexo mË tej