Caktohen çmimet e reja, ja sa do të shiten karburantet

Bordi i krijuar me vendim qeverie për vendosjen e çmimit të karburanteve, ka caktuar tarifat e reja.

Kështu, nafta do të shitet në pompa 240 lekë/litri.

Gazi 78 lekë/litri, ndërsa benzina 203 lekë/litri.

Çmimet e caktuara nga bordi do të hynë në fuqi sot datë 12 Tetor shtator ora 18.00 dhe do të jenë të vlefshme deri në mbledhjen e ardhshme.

Në caktimin e çmimit, bordi thotë se bazohet në bursën Platts dhe kursin e këmbimit.

Te rekomanduar

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Marketing

Lexo mË tej