Habitu

Unë jam djallëzore, ndaj e bëra”, infermierja britanike shpallet fajtore për vrasjen e shtatë foshnjave

Infermierja britanike Lucy Letby u shpall fajtore nga një juri në Mançester për vrasjen e shtatë të porsalindurve dhe përpjekjen për të vrarë gjashtë të...

Enigma e zjarrit: Çfarë e shpëtoi vetëm këtë shtëpi nga flakët?

Nga Kevin Hildebrand, BILD Flakët e furishme nuk lanë asgjë nga qyteti Lahaina me pothuajse 13 mijë banorë në ishullin Maui të Havait. Pemët e...

Flamuri shqiptar me yllin komunist shfaqet në festën e ‘Nonave’ në Përmet

Festa e Nonës në Përmet, ka nisur dje datë 11 për të vijuar edhe në datat 12 dhe 13 gusht. Por në led-in pas skenës,...

Momenti kur rrëmbyesi largohet nga qyteti me valixhen ku ka “paketuar” një vajzë 8 vjeçare

Momenti i tmerrshëm kur rrëmbyesi i një vajze të mitur ecën me valixhen ku ka paketuar viktimën e tij në rrugët e qytetit Mandaue...

Tmerri i 51-vjeçares/ Fluturoi nga Meksika në Peru për ‘dashurinë’, në vend të kësaj u vra, u copëtua dhe i’u hoqën organet

Blanca Arellano, 51 vjeç, i kishte shkruar një mbese se ishte e dashuruar. Por, një javë pas mbërritjes së saj në Lima, ajo u zhduk. Ajo...

Subscribe