Habitu

Ndodh në Japoni/ Qeveria në aksion për të larguar sa më shumë njerëz nga kryeqyteti, 8 mijë dollarë për çdo fëmijë që largohet

Qeveria e Japonisë do të ofrojë 1 milion Jen për çdo fëmijë në familje, për ata që vendosin të largohen nga Tokio. Plafini i...

Çudira shqiptare. Teze e nip në gjykatë, përballen se e kujt ishte lopa që e shiti 70-vjeçarja

E mbetur e vetme, 70-vjeçarja Nafije Guta thotë se është në hall më nipin e saj, pasi sipas saj ai ia bëri një mal...

“Vetëm vër prezervativ”/ I lejoi bashkëshortit të përdhunonte gratë ukrainase, Kievi shpall në kërkim ndërkombëtar gruan e ushtarit rus

Në fillimet e luftës bëri bujë një telefonatë e përgjuar mes një ushtari rus dhe bashkëshortes së tij, ku kjo e fundit e lejonte...

Nga lufta e përgjakshme, tek thatësira dhe përmbytjet/ Parashikimi i “errët” i Nostradamusit për vitin 2023: Njerëzit do hanë njëri-tjetrin

Profeti i famshëm francez Nostradamus bëri mijëra parashikime në librin e tij Les Propheties, 467 vjet më parë, teksa shumë prej tyre janë plotësuar...

E pazakontë/ Evakuohet spitali, ja çfarë ndodhi

Mjekët mbetën të tronditur pasi një burrë mbërriti në spital me një bombë të Luftës së Parë Botërore të ngecur në prapanicë. Incidenti shkaktoi një...

Subscribe