Kryesore

Kritikat e Ministrisë së Jashtme të Bullgarisë për mënyrën e komunikimit të Ramës, reagon kryeministri: Kam një problem me ju! Hiqni veton ose…

Kryeministri Rama i është përgjigjur deklaratës së ministrisë së Jashtme bullgare, e cila i kërkon që të marrë parasysh mënyrën e të shprehurit. Rama në reagimin...

A do t’i hiqet mandati Olta Xhaçkës? Mblidhet Këshilli për Imunitetin

Këshilli për Rregulloren Mandatet dhe Imunitetit u mblodh sot për mocionin e shprehur nga opozita për mandatin e deputetes Olta Xhaçka të cilën e...

LAJM I FUNDIT/ Deklaratat e Ramës nga Brukseli, reagon ministrja e Jashtme e Bullgarisë

Ministria e Punëve të Jashtme të Bullgarisë ka reaguar pas deklaratave të bëra në Bruksel nga kryeministri Edi Rama. Deklarata e plotë Bullgaria ka qenë gjithmonë ndër...

Dy operacione antikanabis në Shkodër, Policia zbulon parcelat me dronë, autorët largohen në pyll

Dy raste të kultivimit të drogës janë goditur nga Policia e Shkodrës, në dy operacione të ndryshme në fshatin Vilu të Velipojës dhe në...

Disa ditë pas marrëveshjes se energjisë Kosovë-Serbi, hidhet në erë transformatori në Mitrovicë

Një mjet shpërthyes është hedhur mbrëmjen e së enjtes, rreth orës 22:45 në objektin e elektro-distribucionit në veri të Mitrovicës. Si pasojë e shpërthimit është...

Subscribe