Lajme

Drejtësia e re nuk po ua “prek as qimet” Sali Berishës, Ilir Metës dhe peshkaqenëve të 30 viteve

Po bëjmë një parantezë: E kemi quajtur drejtësi të vjetër atë para vitit 2019, dhe quajtëm drejtësi të re këtë me SPAK, GJKKO, KLP,...

Aksident, makina përplas te moshuarin

Një aksident ka ndodhur në Elbasan ku një makinë ka përplasur një të moshuar. Ngjarja ka ndodhur në lagjen “28 Nëntori” ku një automjet...

Shisnin online monedha floriri dhe fshihnin të ardhurat, arrestohen babë e bir në Tiranë (EMRAT)

Babë e bir kanë rënë në pranga pasi reklamonin dhe shisnin online në rrjete sociale, duke fshehur të ardhurat e përfituara nga kjo veprimtari. Bëhet...

Gjykata e Apelit nis hetimet për Ilir Metën, zbardhet vendimi i fundit

Gjykata e Apelit të Tiranës njoftoi se ka lënë në fuqi vendimin e Shkallës së Parë që do të thotë nisjen e hetimeve për...

Të shtëna me armë, vritet një police

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në San Basilio të Romës, ku nga të shtënat me armë ka humbur jetën një policie grua. Mediat italiane...

Subscribe