Lajme

Paralajmëron Karamuço/ “Do arrestohet një tjetër ish-kryebashkiak”

Një paralajmërim i fortë është bërë ditën e sotme nga eksperti i kriminalistikës, Ervin Karamuço, një ditë pasi ish-kryebashkiaku i Durrësit, Vangjush Dako u...

Kush është Thanas Bako, shqiptari nga Saranda që pastroi 250 milionë euro të grupeve kriminale, Europol e konsideron “peshk të madh”

Thanas Thoma Bako alias Athanasios Sebastian Bako, është arrestuar nga dje nga autoritetet greke, pasi cilësohet si një ndër personat më të rëndësishëm që...

“Ne që kemi humbur sfidat, të largohemi për t’ua lënë vendin të rinjve”, deputeti Bushati: Duhet kuvend pajtimi për demokratët

Helidon Bushati kërkon një kuvend pajtimi mes demokratëve. Në një postim në Facebook, deputeti sugjeron që ata të cilët kanë dalë me rezultate të dobëta,...

A do të ketë arrestime të tjera? Artan Hoxha: Iku koha e Llallës që bënte premtime boshe, SPAK ka kapacitete për…

Gazetari Artan Hoxha teksa ka komentuar arrestimin e Vangjush Dakos, është shprehur se ka mbaruar koha kur prokurorët njoftonin paraprakisht për arrestimet e zyrtarëve...

Edmond Budina: Pas Dakos, Edi Rama po përgatitet të fusë në burg Metën dhe Berishës

Regjisori Edmond Budina ka komentuar arrestimin e ish kryebashkiakut të Durrësit, Vangjush Dako. Në një intervistë në Panorama TV ai tha se është e...

Subscribe