OP-ED

Liria e medias, nuk i intereson askujt, aq më pak opozitës

Nga Arbër Hitaj Në çdo studim ndërkombëtar apo raport mbi median, gjithnjë po del më shumë në pah raporti shumë i ngushtë që ka politika...

Shiroka e fëmijëve, e ‘gjarpërinjve që pinë ujë në liqen’ dhe ‘a ke punë me kënd?’

Nga Anila Prifti Shirokën e dua, jo vetëm për erën e saj, që dikur i kanë pas thënë shir ok, që do të thotë; ikë...

Taksonomia e oligarkëve dhe liria e medies në Shqipëri

 Nga Ilir Yzeiri U bënë disa muaj që para opinionit publik parakalojnë sulme, sharje dhe akuza ndaj institucioneve shtetërore nga grupi mediatik i Irfan Hysenbelliut...

“Kur do komandanti të fal kreditë e bankave, kur nuk do të fut comangen nga koka”

Nga Klodian Tomorri Nga verifikimet e hollesishme te Dallendyshes rezultoi se: -Nga 375 mije lejet e ndertimit me kusht te dhena nga komandanti; - Nga 267 mije...

Të financosh sportin me paratë e basteve, si të mirëmbash një manastir me lekë nga prostitucioni!

Nga Artan Fuga Turp që kemi pasur turp! Të financosh sportin si politikë publike me lekët e marra nga taksat e industrisë të basteve online, është...

Subscribe