OP-ED

Pse shkoi Bardhi te Berisha: Arsyet dhe pasojat e një lëvizje bosh

Nga Ylli Pata Takimi i sotëm i 43 deputetëve të opozitës, që prej dy vjetësh janë grirë, sulmuar, e më pas bashkuar, në një çanak...

Modeli i qeverisjes Rama: Ministra që s’ia kanë haberin fare!

Nga Artan Fuga Më tragjikja, më e trishta, më e tmerrshmja në këtë sistem qeverisje është se vijnë ministra që nuk kanë asnjë platformë për të qeverisur ...

Avokati Ylli Manjani: Hahaha! Operacion plastik qeverisë, nuk ka fytyrë t’u thotë hajnave të vet ‘Boll’

Nga Ylli Manjani Me sa shoh, e gjithë analiza publike nuk e ha operacionin plastik të qeverisë. Nuk ecën më propaganda. Thuajse të gjithë bien...

Kokat e prera si apologji e pamjaftueshme

Nga Andi Bushati Edhe vetë Edi Rama ka qenë i ndërgjegjshëm se duke nxjerrë nga qeveria ministra anonimë, nuk prodhon realisht asnjë efekt. Prandaj atë...

Pikante/ Statistikat e turizmit sipas Mirela Kumbaros: Mirë që nuk kanë gjetur sa të sëmurë me diabet ka

Nga Artan Fuga Pashë me interes faktin që ministria e Turizmit kishte botuar statistika për numrin e turistëve që kanë vizituar parqet natyrore të atdheut. Shumë...

Subscribe