OP-ED

Viktimat e vërteta të mikrokredive fajde janë familjet

Nga Zef Preçi Modeli i kredive te shpejta dhe pa kolateral i lejuar vetem ne Shqipëri, Maqedonine e Veriut, Moldavi dhe Bosnje-Hercegovine nuk aplikon vetem...

Përse nuk ka më kuriozitet për surprizat e Edi Ramës në Asamble?

Nga Mero Baze Socialistët po përballen me problemin më të madh që ka partia e tyre në një dekadë në pushtet, që janë të  bllokuar...

Si e shfrytëzojnë pasanikët e jahteve Shqipërinë dhe pse nuk fiton askush tjetër përveç oligarkëve

Nga Klodian Tomorri Qeveria, e cila sot thotë se po bën luftë me informalitetin ka instaluar në Shqipëri një nga sistemet më të padrejta të...

Nikoll Lesi: Mafia dhe politika janë trembur nga Altin Dumani, t’i sigurohet jeta

Nikoll Lesi ka komentuar në gazetën e tij, lajmet se kreu i SPAK, Altin Dumani, lëviz me makinë të blinduar. “E pritshme kjo në Shqipëri,...

Belinda duhet të japë provimin e matematikës

Nga Ola Xama Matematikanët e politikës. Pa patur asnjë negativitet, mendoj se përpara se të dikush të bëhet këshilltar, drejtues, deputet apo ministër duhet që të japë...

Subscribe