Politike

Ja “surpriza” që i bëri Voltana Bardhit pak ditë para se të largohej (dokumenti)

Ndersa numeronte oret e fundit ne detyren e kryetares se bashkise Shkoder, Voltana Ademi, njeriu simbol i shkaterrimit dhe drejtimit pa vizion, e hodhi...

Taulant Balla pret shpresat për këto emra: Na duhet një president normal, procesi nis nesër

Kreu i Grupit Parlamentar i Partisë Socialiste, Taulant Balla është shprehur se procesi për zgjedhjen e presidentit të ri do të nisë nga dita...

“Pendohet” deputeti i Shkodrës: Platforma e Alibeajt, krijon ngërçe

Deputeti Zef Hila i është bashkuar Xhelal Mziut dhe Greta Bardelit, duke u penduar për firmën pro platformës  së bashkimit të PD-së, të prezantuar nga kreu...

Presidenti Trump tregoi se si mund të ruhen dhe forcohen liria e siguria

Më 20 janar 2021, isha i sigurt për dy gjëra: Donald Trump po ikte duke lënë një botë më të sigurt e më të...

EMRI/ Një grua në krye të PD-së së Sarandës

Ka përfunduar edhe procesi i votimit dhe numërimit në bashkinë e Sarandës. Anëtarët e PD-së së qytetit bregdetar kanë zgjedhur kreu e ri, duke ja...

Subscribe