Sport

Shënoi gol kundër Real Madritit, futbollistja e Vllaznisë: E kam pasur të vështirë, jam rritur në një fshat të Burre

Futbolli i femrave ka shënuar shumë suksese kohët e fundit në Shqipëri. Madje, shumë vajza kanë shënuar edhe historinë, siç janë ato të Vllaznisë,...

Vllaznia poker Teutës në “Loro Boriçi”: Martini merr në Shkodër pritjen që nuk do ta donte

Dy fitore radhazi e pastaj errësirë. Teuta dërrmohet në Loro Boriçi nga Vllaznia me një 4-0 që lë pak vend për interpretime. Skuadra e...

Tango” argjentinase në Katar, Franca u dorëzohet penalltive dhe Messi ngre në qiell Kupën e Botës

Argjentina e ka nisur në mënyrën më të mirë të mundshme këtë finale, duke ushtruar presion që në fillim të sfidës. Argjentinasit po tregoheshin...

Vllaznia – Çelsea, Kupa e Kampionëve zbret sot në Loro Boriçi

Ekipi i Vllaznisë së Femrave shkruan historinë e futbollit shqiptar. Sot në orën 18:45, në Loro Boriçi zbret ekipi i Çelsea të Londrës në...

Boksieri shkodran shkruan historinë, mposht britanikun i cili ka mundur Mike Tyson

Ditën e djeshme, boksieri shkodran Nelson Hysa ka korrur një sukses të jashtëzakonshëm brenda ringut. Hysa është ndeshur mbrëmjen e djeshme në pallatin e sportit...

Subscribe