Te perzgjedhura

Kadastra e Shkodrës, apo “mallkimi” që nuk ka fund !!!

As gjysmë viti punë nuk arriti të bëjë në krye të kadastrës Shkoder, Blerina Haka. Ajo u detyrua të kërkojë dorëheqjen në zyrat qëndrore...

Çfare fshihet pas vendimit të Ramës për të mbajtur djalin e Qifes

Edi Rama kishte paralajmëruar më anë të Taulant Ballës se do të largonte Orlando Rakipin nga grupi i PS-së, pas sanksioneve që qeveria e...

“Non grata”/ 4 akuzat e SHBA për 4 Berishët nuk janë akuza morale, por penale me shumë prova (Fakte)

Vendimi “non grata” për Saliun nuk është personal, por familjar bashkë me gruan dhe dy fëmijët e tij, mbasi DASH ka konstatuar dhe konkluduar...

Tom Doshi mori 2 mijë tendera kur ishte deputet, si e rrahu Ilir Beqajn. Përdor si maskë Aqif Hoxhën. Kur do të lëvizë SPAK?

Të dhëna të mbledhura nga ‘Prapaskena’ tregojnë se biznesmeni Tom Doshi, pjesë e listës së zezë së Shteteve të Bashkuara të Amerikës për korrupsion...

Kunati i Bashës merr kolpon e rëndë, vërtetohen vilat luksoze

Kryebashkiaku Erion Veliaj ka fituar përfundimisht betejën gjyqësore, edhe në Gjykatën e Posaçme të Apelit, me kunatin e kryetarit të PD, Lulzim Basha, Erion...

Subscribe