Çfarë ka ndodhur me euron dhe dollarin? Ja me sa do të këmbehen monedhat e huaja sot

Dollari amerikan e ka nisur javën me një rënie, pasi në tregun e këmbimit valutor një dollar blihet me 117.1 lekë dhe shitet me 118.6 lekë.

Euro ka mbetur e pandryshuar nga javë që lamë pas. Sot blihet me 116.6 lekë dhe shitet me 117,3 lekë.

Rënie ka pësuar edhe paundi britanik, i cili blihet me 132.2 lekë dhe shitet me 134 lekë.

Ndërsa franga zvicerane blihet me 117.1 lekë dhe shitet me 118.5 lekë.

Te rekomanduar

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Marketing

Lexo mË tej