Çfarë po ndodh? Panik në aeroport, burri tmerron paragjerët pas veprimeve dyshuese

Një burrë ështe arrestuar dhe nuk i është lejuar të udhëtojë nga policia pasi dyshohej që kishte me vete nje substancë eksplozive.

Policia e armatosur ka ardhur menjëhere në bord pasi një burrë është raportuar se kishte me vete eksploziv, teksa po udhëtonte për në Antalia, Turqi.

Aerpolani ishte planifikuar te nisej në oren 16:45 por ështe vonuar pasi policia ka mbërritur ne skenë.

Në videon e xhiruar nga një pasagjer, shfaqet policia me armë në bord, duke urdhëruar burrin që të ngrejë duart lart dhe të shkojë në drejtimin e tyre.

Bashkëshortja e tij i është afruar gjithashtu policisë për të biseduar me ata por dyshja e dyshuar është nxjerrë menjëherë jashtë.

Videoja më pas tregon një makine policie në pistën e avionëve, teksa kontrollojnë burrin duke përdorur një qen, për të zbuluar nëse kishte apo jo eksploziv. Policia gjithashtu bëri kërkime në avion por nuk gjeti asnjë gjë të dyshimtë. Avioni u nis dhe arriti në destinacion pa asnjë incident tjetër.

Te rekomanduar

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lexo mË tej