“Çmenden” anëtarët e foltores, Paloka sulmon Spartak Ngjelën pse i kritikon Berishën dhe protestën e 7 korrikut

Nuk kanë fund çudirat e foltores. Nesër Berisha dhe gjithë berishistët do dalin në shesh për rrëzimin e qeverisë, por kushdo që ju del kundër ata e kanë armik. Protesta ka ngritur shumë pikëpyetje dhe një ndër ata që e kanë kritikuar është avokati Spartak Ngela.

Pro akuzat e Ngjelës ndaj Berishës dhe kritikat për protestën kanë irrituar Edi Palokën.

Berisha është kryetar i PD-së dhe ka filluar misionin e tij që është misioni i PD-së për rrëzimin e kësaj qeverie. Këtë ka marrë përsipër dhe këtë do të çojë në fund Berisha. Pjesa e interesit të Berishës u luajt sa u luajt, nuk ka më asnjë vlerë sot.

Për të mos u marrë pastaj me sharlatanët, ata që përmende ti analistë. Dikush thoshte që protesta e 7 Korrikut bëhet në një moment kur NATO është afër luftës dhe se kjo protestë është kundër luftës në Ukrainë. Ky është një idiotizëm. Pastaj sharlatanë si Ngjela që thonë se bëhet protesta më datë 7 se është protestë anti-amerikane. E kupton se deri kur arrin gomarëlliku i këtyre njerëzve. Por për fat të keq në të njëjtën linjë janë edhe këta të tjerët, që thonë betejën e bëjnë në Parlament, por në fakt nuk po bëjnë asgjë. Berisha është në misionin e tij, nuk ka më se çfarë t’i kërkojë askujt. Berisha ka marrë misionin që ta kthejë Shqipërinë atje ku duhet”, tha ai.

Te rekomanduar

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Marketing

Lexo mË tej