Ç’po ndodh në Durrës? Ka të vdekur dhe shumë të plagosur

Identifikohet viktima që MEK pretendon se është vrarë nga policia shqiptare në kampin në Manëz. Bëhet fjalë për Ali Mostashari. Gazetarja Xhensila Kodra raporton edhe për disa të plagosur.

Një banor i Ashrafit u vra nga sulmi i policisë. Ky veprim është vetëm për të qetësuar mullahët iranianë që po bien. Ky aksion është i ngjashëm me atë të 17 qershorit që u zhvillua në Paris, por ky shtë në kufirin e Shqipërisë. Ky është një nga ditët më të zeza në Shqipëri. Ajo që ju shkrova nuk është qëndrimi zyrtar i autoriteteve të Ashrafit, por ajo që thonë banorët e Ashrafit”, thuhet nga zëdhënësi i muxhahedinëve, Shahriar Kia.

Policia e Shtetit nisi paradien e sotme një kontroll në kampin e muxhahedinëve. Urdhëri është lëshuar nga Gjykata e Posaçme në ambientet e kampit MEK, në Manzë. Kontrollet vijnë vetëm pak kohë nga mbledhja e Këshillit të Sigurimit mbi parandalimin e luftës kundër terrorizmit dhe sulmeve kibernetike ndaj Shqipërisë.

Te rekomanduar

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lexo mË tej