Deklarata e fortë e Berishës: Kam informacione se po mbledhin kartat e ID

Ish-kryeministri Sali Berisha ka deklaruar sot se qeveria po përgatit masakrën zgjedhore tashmë kur duket se mazhoranca “ka marrë frerët” për përgatitjen e zgjedhjeve lokale.

Në një deklaratë për mediet, kreu i PD u shpreh se ka marrë informacione se Partia Socialiste sipas tij, ka nisur që të mbledhë kartat e identitetit.

Ndër të tjera, Berisha tha se opozita  do të marë pjesë në zgjedhjet e ardhshme dhe shtoi me bindje se do të fitojnë.

“Do fillojmë lëvizje shpëtimtare për Shqipërinë përndryshe kjo qeveri nuk ka të ndalur. Kam të dhëna se kanë filluar përsëri të grumbullojnë letërnjoftimet kartat e identiteti. Kam informacione se po i rumbullojnë, po përgatisin prapë kasaphanën zgjedhore. Ju lutem në të gjitha takimet këto dy do jenë çështjet më kryesore dhe tematikat tona. Në zgjedhje do marrim pjesë dhe do fitojmë, asgjë nuk na detron ne të shmangemi nga kjo fitore”, u shpreh Berisha.

Te rekomanduar

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Marketing

Lexo mË tej