Deri në 200 mijë lekë për një vend varrimi, DALIN EMRAT, kush janë zyrtarët në Tiranë të arrestuar që akuzohen për korrupsion dhe shpërdorim detyre

Janë zbardhur emrat e 10 të arrestuarve nga operacioni i zhvilluar nga Prokuroria e Tiranës.

Në pranga ka rënë drejtori i Varrezave të Tufinës në Tiranë, Elidor Ndini. Ndini akuzohet se ka abuzuar me hapësirën e varrezave, duke caktur çmimin për një vend varrim me çmime që variojnë nga 50 deri 200 mijë lekë të reja.

Policia ka arrestuar 10 eprsona që akuzphen për korrupsion dhe shpëdori detyre, ndërsa dy janë shpalllur në kërkim.

Të arrestuar

Eliodor Ndini- Përgjegjës i varrezave Tufinë

Xhemal Mena- Punëtor varrezat Tufinë

Latif Shehu-Punëtor varrezat Tufinë

Gazment Daja-Punëtor varreza Tufinë

Bujar Lica- sekser

Alban Ajazi-sekser

Endrin Milla-sekser

Fatjon Gjonaj- Pjesë e grupit akuzuar për ndërtim të paligjshëm

Roza Ndoj-Në akuzë për shpërdorim detyrë

Juliaj Çuka-Në akuzë për shpërdorim detyrë

Shaqir Nika- sekser shpallur në kërkim

Fabjon Gjonaj-shpallur në kërkim, në akuzë për ndërtim pa leje.

Arrestohen sekserët Endrin Milla, Bujar Lica e Alban Ajazi, në kërkim Shaqir Nika, Fabjon Gjonaj

Krimi Ekonomik dhe Prokuroria operacion në Tiranë, shkon në 10 numri i të arrestuarve, 2 në kërkim

Arrestohet Eljodor Ndini përgjegjës i varrezave në Tufinë, Roza Ndoj, Juliaj Çuka dhe Fatjon Gjonaj

Arrestohen Gazment Daja, Xhemal Mena dhe Latif Shehu punëtor në varrezat e Tufinës

Te rekomanduar

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Marketing

Lexo mË tej