Dhjetëra lëkundje tërmetesh në vend, 4 grupe emergjencash në terren, kjo është situata

Deri në orën 18:00 janë regjistruar 17 lëkundje tërmetesh me intensitet më të ulët, nga 2.2 deri në 3.7 righter.

Janë 4 grupe të emergjencave në terren të cilët po verifikojnë banesat e dëmtuara. Deri tani janë raportuar dëme në 117 banesa, ndërsa ditën e sotme janë verifikuar rreth 50 banesa. Banorët dhe kryetarët e fshatrave vijojnë ende të raportojnë për shtëpi të dëmtuara.

Në mbledhjen e shtabit të emergjencave të drejtuar nga prefekti, dhe zv. Kryeministrja Belinda Balluku u lanë detyrë kryetarve të Bashkive Klos, Mat, Bulqizë dhe Dibër të identifikojnë dhe verifikojnë dëmet dhe të nisin menjëherë procedurat për dëmshpërblimin.

Te rekomanduar

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Marketing

Lexo mË tej