Dhoma e Avokatisë Shkodër: Bojkotojmë për 10 ditë gjyqet

Edhe Dhoma e Avokatise Shkodër ashtu si pjesa tjeter e Shqiperise do te bojkotoje te gjithe seancat gjyqesore. Bojkoti 10 ditor perfshin edhe masat e sigurise, duke krijuar nje situate kolapsi ne sistemin e drejtesise.

Vendimi erdhi pasi KLGJ dhe qeveria nuk pranuan te ulen me palet per te ripare vendimin mbi harten e re gjyqesore. Dhoma e Avokatise e quan absurd vendimin per harten e re gjyqesore qe shkrin ne rrethe Apelet dhe gjykatat administrative.

Te rekomanduar

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Marketing

Lexo mË tej