Dhunohet në zyrën e tij avokati në Fier, i gjakosur dërgohet në spital, shpallet në kërkim autori

Dhunohet avokati Ergys Selmani ne Fier. Ngjarja ka ndodhur në ambientet e zyrës së avokatit pranë mjediseve të gjykatës së Fierit.

Mësohet se personi që e ka dhunuar Daniel Shkrela ka qenë në proces divorci e Selmani ka qene avokat i palës paditëse.

Debati ka qene i ashpër ne brendesi te zyres duke perfunduar ne pagosjen e Selmanit. Policia ka shkuar pranë vendit te ngjarje ndërsa mesohet se eshte identifikuar autori i plagosjes.

Nga ekspertet po merren kamerat e sigurise.

Avokati eshte shoqeruar per ndihme mjeksore ne mjediset e spitalit te Fierit.

Njoftimi i policise:

Fier/Informacion paraprak

Rreth orës 15:40, në lagjen “29 Nëntori”, Fier, shtetasi D. Sh., 34 vjeç, banues në Fier, dyshohet se për motive të dobëta, ka goditur me sende të forta në zyrën e tij, shtetasin E. S., 50 vjeç, me detyrë avokat.

Eshtë shpallur në kërkim shtetasi D. Sh dhe po punohet për kapjen e tij.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.

Te rekomanduar

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Marketing

Lexo mË tej