“Do hajnë bar”/ Kreshnik Spahiu plas “bombën”: SHBA ka plan që ta shkrijë PD-në

Analisti Kreshnik Spahiu deklaroi se SHBA-të kanë në plan që të shkrijnë Partinë Demokratike, nëse në krye të saj do të vazhdojë të jetë Sali Berisha.

Në një intervistë për Euronews Albania, Kreshnik Spahiu u shpreh se SHBA-të nuk duan që në krye të PD-së të jetë një person i shpallur “non grata” prej tyre.

“Ata ndihen që janë në prag të asgjesimit, ka një qëndrim të drejtpërdrejt diplomatike dhe zyrtar të SHBA-ve, që kush shkojnë pas liderit Sali Berisha, njeriut të shpallur “non grata”, do të hajnë bar.

Kjo është deklarata e ambasadores amerikane, Yuri Kim dhe të dërguarit të SHBA-ve në Ballkan, Escobar. Gjë që përkthehet, që nëse do vazhdohet me drejtimin e Sali Berishës, ose do shkrijmë Partinë Demokratike. Në pushtet nuk vini”, theksoi ai.

Te rekomanduar

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Marketing

Lexo mË tej