“E ndihmova, i shtyva karrigen”/ Dëshmon autorja e dyshuar për vrasjen e shqiptarit në Greqi, bashkëshortja erdhi në Shqipëri me shumë para

Detaje të reja kanë dalë rreth ngjarjes së rëndë të ndodhur dje në Moschato të Greqisë, ku një 50-vjeçar me profesion ekonomist, babai i dy fëmijëve dhe i martuar me një shqiptare, është gjetur i varur në apartamentin e tij. Mediat greke raportojnë se policia po heton pistën e vrasjes dhe dyshohet se shkaku kryesor për vdekjen e tij mund të ketë qenë një borxh prej 200 mijë eurosh ndaj një 47-vjeçareje.

Gruaja 47-vjeçare dyshohet të ketë qenë me të në momentin e vdekjes dhe ka rrëfyer pjesëmarrjen e saj në vendngjarje. Ajo dyshohet se u ka pohuar oficerëve se 50-vjeçari i kishte borxh. Sipas saj, në takimin në takimin e fundit burri dyshohet se i ka thënë policisë se 47-vjeçari ka qenë i dëshpëruar pasi nuk ka mundur t’i japë paratë.

Gjatë takimit, sipas 47-vjeçares, ka ndodhur një përleshje, gjatë së cilës, siç pretendon ajo, ka marrë një kordon dhe ka tentuar ta mbysë 50-vjeçarin. Por sipas saj, ai ka reaguar dhe ka kërcënuar se do të vrasë veten. Sipas dëshmisë së saj, pasi ka tentuar ta mbyste, 50-vjeçari i ka thënë:  “Nuk duroj dot më, do vras ​​veten”.

Gruaja shtoi se burri vendosi litarin në qafë, u ngjit në karrige dhe ajo i tërhoqi karrigen duke çuar në vdekjen e tij.

“E ndihmova, i shtyva karrigen ”, raportohet të ketë thënë ajo në dëshminë e saj dhe kur pa burrin të varur, nuk dinte çfarë të bënte derisa u shfaq policia.

Në fakt, pak minuta para se të takonte viktimën e saj, 47-vjeçarja është regjistruar nga një kamerë me qark të mbyllur, ku duket se është duke ecur me nxitim, duke kërkuar vendin e saktë të shtëpisë së tij. Siç shihet në video afrohet një punonjëse e dyqanit, e cila duke folur për protothema.gr tha se e ka pyetur nëse e dinte adresën e viktimës: “Më pyeti se ku është adresa… Merr policinë, unë do ta vras ​​atë.”

“Rreth orës 17:00, dje, erdhi një zonjë me flokë të errëta, kaçurrela, me gjatësi mesatare dhe më pyeti nëse njihja një zotëri (emri i viktimës). “I thashë se 45 Grammou është një bllok më poshtë… Teksa po largohej, ajo më bërtiti: “Thirrni policinë, do ta vras ​​[email protected]@@”, tha punonjësja e dyqanit.

Ajo që po shqyrtohet nga ELAS është nga njëra anë pretendimi i 47-vjeçares se ka pasur mosmarrëveshje financiare me viktimën dhe nga ana tjetër nëse ka pasur një person të tretë në apartament ne Moschato. Sipas informacioneve të fundit, rezulton se bashkëshortja me origjinë shqiptare e viktimës ndodhet aktualisht në Shqipëri.

Sipas medieve greke, ajo i ka marrë të shoqit një sasi të konsiderueshme parash dhe është larguar nga Greqia, për t’u drejtuar drejt Shqipërisë.

Nuk dihet ende nëse bashkëshortja shqiptare është larguar nga Greqia para apo pas vrasjes së bashkëshortit grek. Duket se viktima ka qenë i mbytur nga borxhet. Sipas fqinjve disa ditë më parë ai është dhunuar nga disa investitorë, të cilëve u kishte borxhe.

Te rekomanduar

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Marketing

Lexo mË tej