EMRAT/ Alibeaj mbledh Kryesinë e PD-së, ja kush janë deputetët surprizë që iu bashkuan

Partia Demokratike, e përfaqësuar nga “grupimi Alibeaj” ka mbledhur Kryesinë këtë të hënë në ambientet e një hoteli në kryeqytet.

Kjo lëvizje e Alibeaj, vjen pas vendimit të gjykatës së Apelit për të rikthyer çështjen e vulës së PD-së në Shkallën e Parë.

Në një prononcim për mediat, Alibeaj tha se pas mbledhjes së Kryesisë dhe Kolegjit të Kryeatrëve, do të ketë një deklaratë për mediat ku do të sqarohen dhe vendimet e marra. “Pas mbledhjes së Kryesisë dhe Kolegjit të Kryetarëve që do të jetë më vonë. Do të jetë një mbledhje e gjatë dhe do të kemi një prononcim për media. Do ta merrmi vesh më pas”, tha Alibeaj.

Gazetari Ardit Hoxha, zbardhi listën e plotë të deputetëve që janë në mbledhjen e Kryesisë së PD-së.

“Në fakt ne kemi një listë të deputetëve që kanë hyrë në mbledhje deri në këto momente, Po fillojmë me dy emrat surprizë të cilët janë deputetët Xhelal Mziu dhe Bledion Nallbati, të cilët së fundmi janë afruar me ish-kryeministrin Berisha. Pas hyrjes në mbledhje deputeti Mziu ka dalë menjëherë prej saj”, tha Hoxha.

Lista e deputetëve në mbledhjen e Kryesisë të “grupimit Alibeaj”: 

Flutura Açka

Merita Bakiu

Lefter Gështenja

Selaudin Jakupllari

Jorida Tabaku

Gazment Bardhi

Enkelejd Alibeaj

Arbi Agalliu

Andia Ulliri

Flamur Hoxha

Eralda Bano

Zheni Gjergji

Ramadan Lika

Kreshnik Çollaku

Saimir Koreshi

Dhurata Çupi

Bledion Nallbati

Dashnor Sula

Te rekomanduar

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Marketing

Lexo mË tej