Evi Kokalari nxjerr edhe burrin e Albana Vokshit, si të lidhur me zyrtarin e FBI që trazoi Tiranën

Albana Vokshi ka qenë ndër më agresivet këtë të enjte në Kuvend, për çështjen “McConigal”.

Por me sa duket, vetë ajo, ose më saktë partneri i saj, ka lidhje me ish-zyrtarin e FBI.

Kjo gjë bëhet me dije nga Evi Kokalari.

“Charlie McGonigal, që po del s’e njihnit të gjithë, paska ndaluar një oligark tjetër (ose përfaqësues të një oligarku tjetër rus), Robert Nowikowsky, që në Shqipëri përfaqësohej nga një shqiptar me mbiemër Tartari, që të merrnin me konçesion disa burime nafte në Shqipëri.

Në fakt, dosja e FBI flet për McGonigal që këshilloi Ramën për konçesionet dhe licensat e naftës.

Ky i fundit, duke qënë pjesë e Gazprom, që varet nga qeveria e Putinit, përbënte risk sigurie jo vetëm për Shqipërinë, por dhe rajonin.

Kam idenë që dosja e McGonigal sapo ka hapur kutinë e Pandorës”, shkruan Kokalari.

Te rekomanduar

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Marketing

Lexo mË tej