Firma e kriptomonedhave i transferon aksidentalisht 10.5 mln dollarë gruas australiane, gabimi zbulohet pas 7 muajsh

Një firmë i dërgoi aksidentalisht 10.5 milionë dollarë një gruaje nga Australia. Platforma e tregtimit të kriptomonedhave Crypto.com ia transferoi shumën marramendëse kur po lëshonte një rimbursim prej 100 dollarësh por gabimi u vu re shtatë muaj më vonë pas kryerjes së një auditimi.

Crypto.com bëri pagesën e gabuar në maj 2021 kur duhej t’i paguante Thevamanogari Manivel 100 dollarë, por për shkak të një gabimi, i transferoi 10,474,143 dollarë. Manivel bleu një shtëpi prej 1.35 milionë dollarësh në Craigieburn, në Melburn me paratë që i dërguan gabimisht.

Më pas, ajo ia transferoi pronësinë e shtëpisë motrës së saj, Thilagavathy Gangadory, e cila jeton në Malajzi. Tani, gjykata ka urdhëruar gruan që t’i kthejë të gjitha, plus 10 për qind interes, si dhe shpenzimet ligjore.

Te rekomanduar

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Marketing

Lexo mË tej