FOTO: Kush është shqiptari që u vra në Mykonos pas sherrit banal për një vajzë

Një 34-vjeçar shqiptar u vra nga një 33-vjeçar grek mëngjesin e sotëm në Mykonos. Vrasja ka ndodhur në orën 6 të mëngjesit në një lokal në zonën e Skylabela.

33-vjeçari grek më herët ishte përplasur me 34-vjeçarin shqiptar për një grua.

Sipas avokates së 33-vjeçarit, Elena Karygiannis e cila është takuar me të, autori grek i ka thënë se gruaja ishte në shoqërinë e tij dhe i ndjeri e ka ngacmuar pas kësaj dy të rinjtë janë konfliktuar.

Pas sherrit, greku shkoi në banesën e tij, mori pushkën e më pas u rikthye në lokal, aty ku ekzekutoi me plumb në kokë ndaj shqiptarit të identifikuar si Visar Dakrama.

Ai është transportuar për në spital ku edhe ka gjetur vdekjen nga hemorragjia.  33-vjeçari grek është arrestuar, por është në gjendje të rëndë për shkak të konsumit të tepërt të alkoolit.

Te rekomanduar

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Marketing

Lexo mË tej