Gazetari Elton Qyno e lidh sulmin ndaj Top Channel me disa dosje në SPAK dhe të pandehur

Gazetari i kronikës së zezë Elton Qyno e ka lidhur sulmin me armë ndaj godinës së Top Channel me disa dosje në SPAK.

Reagimi i plotë i Elton Qynos

Lufta e elefanteve dhe disa te pandehurve ne SPAK, sot solli vdekjen e nje njeriu te pafajshem.

Formula e zgjidhjes se problemit me doktrinen “…koken henkshin…”, po shkon keq e me keq.

Dy jave me pare u trishtuam me te drejte dhe vajtuam gjyshen e pafajshme Mimoza Paja, e cila punonte ne nje ambjent te kontaminuar.Plumbat ishin per tjeter kend, por vdekja kapi Mimozen.

Sot serisht po vajtojme policin 60 vjecar Pal.Mbase dhe ky i fundit gjysh, njesoj si Mimoza e ndjere.

Brenda dy javesh, dy njerez te pafajshem te “sharuar” nga plumbat e kallashnikovit.

Luften po e bejne elefantet, ndersa viktima po mbeten te pafajshmit.

Fryma e sulmit ndaj medias komberare e frymezuar dhe nga qeveria, ku precedentet tashme jane publike, ka mare mbare çdo ze mediatik.

Trishtim…

Dhe mos u perpiqni te lidhni sulmin me arme dhe te mbuloni viktimen, me lojen e “Big Brodher”.

Kjo piste eshte qesharake…

Policia dhe organet e tjera te sigurise duhet patjeter te identifikojne dhe arrestojne personat pergjegjes te ketij sulmi me arme“.

Te rekomanduar

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Marketing

Lexo mË tej