Hakerat iranianë “godasin” sërish, publikohen të dhënat bankare dhe gjendja e llogarive për kompani dhe institucionet shqiptare

Një listë e re me emrat e 1 mijë personave, kompanive e intitucioneve si dhe të dhënat e tyre janë publikuar sot nga hakerat iranianë.

Bëhet fjalë për të dhënat bankare, gjendja e parave në llogari, IBSN, numrat e telefonit dhe adresat e e-mailit e ato fizike. Kjo nuk është hera e parë që hakerat e HomelandJustice publikojnë të dhëna mbi qytetarët shqiptarë, pasi kujtojmë se më parë janë publikuar të dhënat mbi zyrtarë të ndryshëm si ish-kreu i SHISH dhe drejtorin e Përgjithshëm të Policisë Muhamet Rrumbullaku, si dhe udhëtimet me avion të kryeministrit Rama.

Te rekomanduar

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Marketing

Lexo mË tej