“Hidhet në erë” Prokuroria, vdes në atentat Prokurori i përgjithshëm në Ukrainë

Një shpërthim i fuqishëm është raportuar mesditen e sotme në Prokurorinë e Republikës Popullore të Luhanskut, në Luhansk, Ukrainë.

Sipas mediave vendase mësohet se shpërthimi ndodhi në zyrën e Prokurorit të Përgjithshëm, Sergey Gorenko, i cili si pasojë humbi jetën.

40-veçari pro rus humbi jetën menjëherë, ndërkohë në rrjet po qarkullojnë video nga vendi i ngjarjes ku shihet se si ndërtesa është përfshirën nga tymi si pasojë e sulmit terrorist.

Më tej bëhet me dije se dhe një person tjetër ka mbetur i plagosur.

Te rekomanduar

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lexo mË tej