Humbi jetën në një aksident automobilistik 16-vjeçari, djali i kantautorit të njohur

Djali 16-vjeçar i kantautorit Ben Kweller, Dorian Zev Kweller, ka vdekur, tha këngëtarja të martën.

Gruaja e Kweller, Liz, shkroi në një postim në rrjetet sociale se adoleshenti vdiq në një aksident me makinë. Dorian ishte një muzikant aspirues dhe publikoi disa këngë me emrin Zev. Ben Kweller në një deklaratë të postuar në Instagram të martën u shpreh:

Nuk ka asnjë mënyrë që mund ta shkruaj këtë. Djali ynë, Dorian Zev Kweller, u vra mbrëmë. Ai ishte vetëm 16 vjeç dhe ishte një legjendë e vërtetë.

Shpirti më i sjellshëm, i butë, një mik për të gjithë. Nëse e njihje, e di. Ne kurrë nuk do ta kapërcejmë atë për sa kohë që jemi këtu në tokë. Ju lutem mbajeni shpirtin e tij gjallë me kujtimet tuaja dhe muzikën që ai bëri. Dorian Zev shkruante dhe regjistronte këngë çdo ditë.

Një poet i vërtetë që nga dita kur filloi të fliste. Vetëm disa nga regjistrimet e tij u publikuan, por ai ishte në një rrugë dhe i emocionuar për udhëtimin e tij. Ai kishte shumë plane. Koncerti i tij i parë ishte në dy javë, në SXSW. Teksti im i fundit me të ishte për mallrat që donte të bënte.

Më tej, ai shtoi:

Djali im ishte në vijën e fillimit me kaq shumë jetë përpara. Unë nuk e kam idenë pse ndodhin gjëra të tilla. Jemi në tronditje të plotë dhe nuk e dimë se çfarë na pret e ardhmja. Lizzy, Juda dhe unë nuk kemi asnjë ide se si të përballemi me këtë fatkeqësi. Faleminderit për lutjet dhe mbështetjen tuaj dhe kërkojmë falje nëse jemi të ngadaltë për t’iu përgjigjur mesazheve.

Te rekomanduar

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Marketing

Lexo mË tej