I grabiti fqinjës 35 mijë euro, arrestohet 22-vjeçari shqiptar në Greqi, kush e tradhtoi

Një 22-vjeçar shqiptar është arrestuar në Greqi, pasi akuzohet se ka i grabitur fqinjit 35 mijë euro, dhe më tej i ka groposur në pyll.

Mediat e huaja, bëjnë me dije se 22-vjeçari nga Shqipëria e dinte se fqinja i tij fshihte një shumë të madhe parash në shtëpinë e saj në Oropos.

Ai ka hyrë në shtëpinë e fqinjes të tij nga një derë ballkoni, ka marrë paratë që gruaja kishte në një valixhe dhe ka ikur.

Shqiptari është kujdesur që të mos i humbasë të gjitha paratë. Ai ka blerë një makinë me vlerë 7 mijë euro.

Po kështu ka blerë disa sende të vogla dhe ka depozituar 2 mijë euro në bankë. Sasinë e mbetur të lekëve e ka fshehur në pyll. Ndonëse e kishte menduar deri në detaj planin, ai dështoi për shkak të pamjeve nga kamerat e sigurisë. Policia pasi e arrestoi, e çoi në vendngjarje dhe e detyruan të gjente paratë që kishte fshehur. Aty gjetën valixhen me shumën e mbetur prej afro 23.000 euro.

Te rekomanduar

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lexo mË tej