Incidente nga moti i keq/ Trageti i Ankonës përplaset në Portin e Durrësit

Për shkak të motit të keq një incident ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Portin e Durrësit.

Mësohet se një trageti i linjës së Ankonës gjatë kohës që ndodhej i ankoruar në port ka këputur njërën nga cimat mbajtëse duke u përplasur me bankinën. Si pasojë e këtij incidenti nuk ka njerëz të lënduar, por vetëm dëme materiale në tragete dhe në bankinë.

Pritet kryerja e hetimeve për të zbuluar dëmin dhe nëse trageti do të kryejë udhëtimin gjatë natës ose jo.

Te rekomanduar

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Marketing

Lexo mË tej