Incidenti në Shkodër, reagon Presidenti i Vllaznisë: Jemi mikpritës, nuk ruajmë makinën e askujt

Delegati i ndeshjes Vllaznia-Laçi, Alban Tafaj gjeti të dëmtuar makinën e tij pas ndeshjes së luajtur në Shkodër. Nuk ka munguar pas sfidës as reagimi i Presidentit të shkodranëve, Alban Xhaferri.

“Nuk marrim përgjegjësi kur makina lihet në parkim privat. Erdha për të reaguar sepse i respektojmë delegatët në maksimum duke ditur traditën e qytetit por duhet të kemi kujdes me deklarata sepse një person që ka urrejtje personale a ku di unë çfarë hallesh ka, nuk mund të akuzojë klubin. Kaq kisha unë edhe prandaj dola këtu.

Distancim nga dhuna? Unë e dënoj fuqishëm por janë gjërat që ndodhin privatisht dhe ne nuk ruajmë makinat e secilit. Nëse është në stadium, kemi përgjegjësinë tonë për t’i dalë për zot për sa kemi mundësi sepse kemi tifozeri të zjarrtë. Nuk ishte në kuadrin e sportit deklarata e tij. Klubi inekzistent, nuk e kuptova. Ku ka pasur probleme mu duk tendencioze e prandaj erdha këtu sepse duhet të përgënjeshtroj diçka që nuk është e klubit. Ju keni qenë në Shkodër dhe e dini mikpritjen. Jemi për të promovuar futbollin. Jemi për të mirën për të gjitha dhe respektojmë garën”, tha Xhaferi.

Te rekomanduar

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Marketing

Lexo mË tej